Faydalı Bilgiler

Cilt Bakım Kürleri

Kötü hava şartlarından tutunda tüketilen zararlı besinlere kadar birçok olumsuz etken cildimizi yıpratmaktadır. Peki sizde cildinizi tüm bu olumsuzluklardan korumak ve arındırmak istemez misiniz?

NASIL MI?
Şimdi vereceğim kolay ve sağlıklı yöntemler ile siz de daha sağlıklı, daha parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bal – Limon Suyu – Zencefil

Bir fincan içinde bir kaşık Arıbey Bal, bir kaşık limon suyu ve karışımın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı boynunuza ve yüzünüze sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin. Nemli bir sünger yardımıyla maskeyi temizleyin.

Bal – Yumurta Akı

İhtiyacınız olan malzemeler 3 yemek kaşığı Arıbey bal, 1 yumurta akı ve bir miktar buğday unu. Yumurta akını köpürene kadar çırpın ve içine Arıbey Bal ekleyin. Elde ettiğiniz karışım fazla sıvı ise biraz ısıtarak karışımı koyultun. Daha sonra yoğun bir püre kıvamı oluşana dek karışıma un ekleyin. Maskeyi yüzünüze bir fırça yardımıyla sürün. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Çıkarmak için ılık suyla durulayın.

Bal-Yoğurt:

2 yemek kaşığı yoğurt,1 çay kaşığı Arıbey Bal,1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü 750ml suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın. Bal, limon suyu ve yoğurttan hazırlayacağınız bu maske, cildinizin taze ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.